psav zdjęcie główne”Dziś w nowoczesny sposób nawiązujemy do chlubnej tradycji Banku Pekao S.A., który w okresie międzywojennym wspomagał rodaków żyjących za granicą. Jednym z naszych priorytetów jest wspieranie polskich firm w ekspansji międzynarodowej” – powiedział prezes Banku Pekao Michał Krupiński, cytowany w komunikacie.
W ostatnich latach Polacy założyli za granicą tysiące firm. Szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii powstało ich około 30 tysięcy. Dodatkowo wiele dużych przedsiębiorstw działających w Polsce planuje wejść na zagraniczne rynki. To właśnie do nich Bank Pekao chce dotrzeć ze swoją ofertą, podano również.
„Konieczne jest, aby bank z silnym międzynarodowym DNA, jakim jest Pekao, pozostał blisko naszych klientów i inwestorów. Bez względu na wynik trwających negocjacji Brexit, Wielka Brytania pozostanie ważnym partnerem dla Polski i polskich firm. Wymiana gospodarcza między naszymi krajami jest wspierana przez międzynarodowe ambicje polskich korporacji, ducha przedsiębiorczości Polaków mieszkających
w Wielkiej Brytanii oraz rosnące zainteresowanie inwestorów brytyjskich Polską. Nasze nowe przedstawicielstwo w Londynie pomoże ułatwić współpracę pomiędzy obydwoma rynkami” – dodał Krupiński.
Z jednej strony Bank Pekao zaznacza swoje zaangażowanie w Londynie, a z drugiej londyńskie banki inwestycyjne, inwestorzy private equity, zarządzający aktywami, wielonarodowe korporacje oraz osoby o najwyższych dochodach wykazują wciąż rosnące zainteresowanie dynamicznie rozwijającym się polskim rynkiem, podano także.
„Polska staje się coraz bardziej atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów private equity z Londynu, a polskie korporacje mają międzynarodowe ambicje. Chcemy być pośrednikiem globalnych powiązań w imieniu naszych klientów i inwestorów” – powiedziała członek zarządu Banku Pekao nadzorująca Pion Bankowości Prywatnej oraz działalność londyńskiego biura Roksana Ciurysek-Gedir.
Inauguracja zagranicznego biura Banku Pekao zbiegła się z oficjalnym wejściem polskiego rynku akcji do grona rynków rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell oraz ośmiu polskich spółek, w tym Banku Pekao, do gromadzącego firmy z krajów rozwiniętych indeksu Europe Stoxx 600, przypomniano.
Bank Pekao SA jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy. >>> Czytaj też: Wielka Brytania nie przetrwa bez imigrantów o niskich kwalifikacjach [OPINIA]