psav zdjęcie główne”Pracowaliśmy nad tym projektem od kilku miesięcy. Szczegóły finansowe umowy są objęte klauzulą poufności, ale mogę powiedzieć, że to największa umowa w historii spółki. Bloober Team będzie otrzymywał wynagrodzenie typu advance, sukcesywnie, wraz z realizacją kolejnych kamieni milowych zapisanych w umowie” – powiedział prezes Bloober Team Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.
Dodatkowo, umowa przewiduje, że Bloober Team będzie partycypował w zyskach z gry od pierwszej sprzedanej sztuki.
„Wydawcą będzie firma Gun Media, wydawca gry Friday’s 13th, opartej na kultowym horrorze o tym samym tytule (…). Współpraca obu spółek znakomicie wpisuje się w strategie obu firm, a połączenie unikalnego know – how obu partnerów ma szansę zaowocować znakomitą produkcją” – czytamy w komunikacie.
Zawarcie umowy z Gun Media będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe spółki za rok 2018 oraz lata następne, podano również.
Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r. >>> Czytaj też: Świat podpięty do sieci. Polska w globalnej czołówce