psav zdjęcie główneWIG 20 znalazł się na zamknięciu minimalnie nad kreską (+0,03 proc.) i wyniósł 2.256 pkt. WIG znalazł się z kolei minimalnie pod kreską (-0,01 proc.) i wyniósł 59.080 pkt., a mWIG 40 poszedł w dół o 0,11 proc. do 4.513 pkt.
Na zachodnich parkietach lekkie spadki – ok. godz. 17.00 DAX i FTSE zniżkowały o ok. 0,1 proc., a CAC spadał o 0,5 proc.
Wśród blue chipów na GPW najmocniej (+3,5 proc.) wzrosły notowania JSW. O 3,2 proc. zwyżkowała wycena PGE. Wzrostami wyróżniły się także spółki paliwowe: Lotos (+3,3 proc.) oraz PKN Orlen (+2,0 proc.), który był w środę liderem obrotów (160 mln zł).

Z kolei najmocniejsze, ponad 2-proc. spadki odnotowały: CD Projekt, Alior Bank i BZ WBK.

Na szerokim rynku o ponad 17,5 proc. zwyżkowało na zamknięciu Prairie Mining.
Rozmowy z JSW w sprawie potencjalnej współpracy dotyczącej projektów węglowych w Polsce są nadal na wstępnym etapie i nawet jeśli zamienią się w dyskusję na temat konkretnych warunków transakcji, nie ma pewności, czy dojdzie do porozumienia – poinformowało Prairie Mining w komunikacie.
Kilka dni temu prezes JSW Daniel Ozon informował PAP Biznes, że JSW prowadzi audyt aktywów Prairie Mining i w lipcu chciałaby podjąć jakąś decyzję w sprawie ewentualnego przejęcia całości lub ich części.
Wśród spółek mWIG 40 najmocniej spadły notowania Budimeksu (-3,6 proc.) oraz Amiki (-2,8 proc.). Wzrostom przewodziły natomiast Polimex Mostostal (+4,8 proc.), Grupa Azoty i Medicalgorithmics, których kursy wzrosły o ponad 3 proc.